جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

منافقان

  بخشی از بیانات امام رحمه الله علیه درباره ی منافقان

  حل مساله ی منافقین از اعظم مشکلاتی است که برای ملت و برای اسلام از اول بوده. آنچه ما امروز به آن مبتلا هستیم و آن دسته منافقینی که اظهار اسلام می کنند و کمر اسلام را می خواهند بشکنند کار مسلمانها با اینها مشکل است. این مقدس ماب ها را باید چه کنیم؟

  منافق ها هستند که بدتر از کفارند. آنی که مسلمان می گوید هستم و ضد اسلام عمل می کند.

  ما سورره ی منافقین داریم اما سوره ی کفار نداریم...


  این سخن امام اهمیت شناخت منافقان را در قرآن کریم تبیین می کند. همیشه از صدر اسلام منافقان در پی براندازی حکومت اسلامی بودند و جز هوشیاری نمی شود پرده از مکرها و نیرنگ هایشان برداشت.

  چیزی که در حکومت مولایمان امیرالمومنین علی (ع) بیش از تمامی دوران ها ی دیگر وجود داشت و مولایمان بیشترین تلاش خود را بر شناساندن و مبارزه با آنها مصروف می داشت.

  و همیشه به لطف حق و بیداری مرذم منافقان با شکست های عظیمی روبرو می شدند و خداوند سایه ی سنگینشان را از سر ملت ها کوتاه می گرداند. این سنت خداوند است که اگر جامعه ای بخواهد سرنوشت خود را تغییر دهد خداوند سرنوشتشان را تغییر خواهد داد و اگر در جامعه ای مردم به دنبال شناخت و شکست منافقان باشد به یاری خداوند نصرت و پیروزی نصیبشان خواهد شد و آنچنان قلب تپنده ی منافقان از کار باز خواهد ایستاد که انسان را از تقدیرات الهی و یاری حق به شگفت وا می دارد...

  به امید روزی که در سراسر جهان ریشه ی نفاق خشکیده شود و جهان پر از عدل و داد گردد.


  این مطلب تا کنون 0 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 24 دي 1395
  منبع
  برچسب ها : منافقان ,اسلام ,خداوند ,
  منافقان

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر